Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky

Zasekli ste sa?

Hrať Neverhooda podľa návodu je úplne, ale úplne o ničom, preto tu návod ani nehľadajte. Niekedy sa ale môže stať, že sa jednoducho zaseknete. Preto je tu táto sekcia - aby Vás nakopla správnym smerom pri tých hlavolamoch, na ktoré sa ľudia najviac pýtajú.

"Fľusací" hlavolam

Áno, toto je pre tých, ktorí majú hudobný hluch, pretože tento hlavolam nie je vôbec náročný. Ale aj tak sa niekomu nedarí a nedarí.

Počet fľusnutí určuje výšku tónu... nestačí? OK, tak tu je to:

BOBBY

V modrej budove na dne jazera, diamanty - čo s nimi?

Rozsvieťte si, čo vidíte? Na rakete je napísané BOBBY.

Zapojíme trošku angličtinu:

B - ako blue (modrá), O - ako orange (oranžová), Y - ako yellow (žltá).

Dajte diamanty do tejto farebnej kombinácie: modrá - oranžová - modrá - modrá - žltá. Vytvoríte tak nápis BOBBY.

Myš

Keď mi skočil do cesty hlavolam s myšou mne pred X rokmi, trápil som sa s ním dlho, až som na Neverhooda zanevrel.

Neskôr mi ale niekto povedal, že stačí chodiť s myšou po poličke a že sa myš natočí vždy smerom k tomu pravému otvoru (cíti z diery syr). A je to tak.

RIEŠENIE: Myš sa pozerá len smerom na dieru. Takže keď pozerá doprava a vpravo sú dve diery, ešte nie je isté, ktorá z nich to je. Musíte sa postaviť s myšou medzi nich, aby ste na to prišli. Skontrolujte si či sa myš k otvoru natočí z oboch strán!

Mapy

Mapa steny jazera je k dispozícii tu: jazero-sk.jpg (originál).

Mapa celého Neverhoodu je tu: nevmap-sk.png (originál).

Cheaty

Áno, aj na hru Neverhood existujú cheaty, našli sa až tri. Z toho som rozbehal len dva:

Happy Birthday Klaymen

Keď ste v úplne prvej miestnosti stlačte Enter a napíšte happybirthdayklaymen - potvrďte znova Enterom. Ocitnete sa v druhej miestnosti na balkóne - užitočné, pravda? Alebo môžete skúsiť trikrát zatiahnuť za páku :)

POZNÁMKA: Ak ste zvyknutý, že klávesa Z je v hornej časti klávesnice a klávesa Y je dole, pamätajte, že cheaty zadávate v hre pomocou amerického rozloženia klávesnice (tzn. QWERTY) a že Y sa nachádza medzi klávesami T a U.

Fast Forward

Toto nie je úplne cheat. Ide skôr o nastavenie. Pokiaľ chcete, aby všetky časti hry, kde je pohľad z boku, ubiehali extrémne rýchlo, stlačte Enter a napíšte fastforward - potvrďte Enterom. Vypnete to rovnakým spôsobom. Hodí sa to napríklad v dlhej chodbe.

V tomto režime hra zamrzne pri stlačení klávesy Alt. Je to veľmi vhodné, ak chcete spraviť screenshot.

Venus Fly Trip

Tretí cheat vás má dostať do posledného levelu (asi majú na mysli poslednú pasáž hry). Po dopade na Požieražku stlačte Enter, 179, hore, dole, doľava, doprava. Tento cheat nefunguje...

Powered by Etomite CMS.