Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky

Česko-slovenské stránky o hre The Neverhood

Neverhood je plastelínová hra z roku 1996. Autorom je DreamWorks, hlavným animátorom je Doug TenNapel - exkluzívny rozhovor!

Armikrog Nenechte si ujít další podobnou hru od tvůrců Neverhoodu. Armikrog je zvnikající plastelínová adventura na kterou můžete přispět a předem si ji tak zaplatit.

Windows XP: Pokiaľ máte problém so spúšťaním hry pod WinXP, skúste navštíviť túto tému v našom fóre.

Sponsored webhosting by WebSupport.sk.

Vďaka svojím podivným a dalo by sa povedať až šialeným animáciám, naivným postavám a neobvyklým soundtrackom, vyhrala táto hra mnoho cien a má dodnes veľký počet svojich fanúšikov a to aj napriek tomu, že sa už niekoľko rokov nepredáva.Nejznámější obrázek ke hře The Neverhood - podobná varianta byla použita i na obalu CD

Aj keď všetko nasvedčuje tomu, že je to primitívna oblbovačka pre malé deti, nie je to tak. Neverhood je veľmi náročná hra, pri ktorej si potrebujete zapísať mnoho symbolov, sekvencií, farieb... Napriek tomu bola hra obľúbená aj u malých detí. Text zo zadnej strany CD však uvádza: 17+.

Hra bola hodnotená pomerne pozitívne, ale aj tak nedobila svet. Dodnes sa nachádza na Microsoftskom zozname nedocenených hier.

Na prelome rokov 1997/98 vyšlo pokračovanie Skullmonkeys pre PlayStation, nešlo však už o hlavolamovú adventúru ako Neverhood, bola to klasická skákačka.

Powered by Etomite CMS.