26

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

....napriklad mi zamrzne cely PC aj pri rolovani webstranok ,alebo pri uplne beznej praci s PC ....a niekedy mi vyhodi modru obrazovku a napise ze ovladac nv4_disp sa dostal do nekonecnej slucky atd. ......formatoval a reinstaloval win spolu aj s ovladacmi aspom 500x takze .....neviem....a vyskusal som ich teda dost tych ovladacov ...a hry ....nejdu ziadne ,lebo hned v uvode mi zacnu blbnut textury a zamrzne PC .....akurat STALKER ide spustit v pohode,ale robi mi to presne to co tebe na neverhoode ......premyslam ze si sem dam vistu ,lebo uz ma ta grafika sere .....

27

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

hmm... to sa mne este nestalo, vsetko slape v pohode, parkrat hlavne spociatku mi zamrzol koli najnovsiemu winampu (5.52) ale ked som ho dal do prdele a nainstaloval 2.8 tak ide uplne bez problemov... no raz mi este zamrzol koli jednej hre smile... nezda sa mi to u Teba, nejde o chybu v hardwery nahodou, spustil si detekciu??? mozno mas prave tu smolu, ze mas tam daku chybu, dalej ma napada, ci nemas nahodou chybne cd windowsu... pouzivas legalne? nebudeme to tu rozoberat, ale ak nie tak si stiahni ine, mozno je tam chyba- ja mam xp pro sp2 anglicku verziu

a ozaj mas 32 ci 64 bitove nainstalovane???

// Penguin 10: Edituj

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

28

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

....mam 32 bit ....co si myslel tou detekciou? ....skusil by som ,lebo uz som zufali ...a ak to nepojde ani na Viste tak je jasne na vine hardware ...

29

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Chlope, daj downgrade na XP a máš svätosvätý pokoj... Ja idem kupovať nového compa, bez OS lebo Wista je sh*t...Mno,neni sh*t ale proste je to ešte v plienkach...Nemá vychytané všetky muchy...
Poslúchni ma,zaobstaraj si XP... Poznám omnoho skúsenejších ľudí a ani tí nechcú Wistu...

Načo plakať nad rozliatym mliekom, keď sa dá spraviť aj väčší bordel big_smile
http://www.scribd.com/doc/14166787/The- … d-Sketches

30

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Nevím no, jestli je Vista lepší nebo horší než XP, to tady asi těžko vyřešíme. Jen mám pocit, že Microsoftí produkty jsou tak drahé, protože mají v ceně zahrnuty podporu. Mnoho lidí to neví, ale pokud máte legální Windows, máte AFAIK nárok na podporu. A předpokládám, že k notebooku byla Vista v ceně, tzn. legálně.

Čím dál víc mám pocit, že některé aplikace pro Windows mají větší problémy pod novými verzemi, než když je pouštím v Linuxu.

31

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Prosím ťa churchyard, čo je to preboha to AFAIK? Vyjadruj sa normálne alebo to aspoň v krátkosti popíš omg.... Tiež Imho,čo to je,dočerta....

Načo plakať nad rozliatym mliekom, keď sa dá spraviť aj väčší bordel big_smile
http://www.scribd.com/doc/14166787/The- … d-Sketches

32

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

http://www.fuckinggoogleit.com
http://www.google.com/search?q=co%20zna … A1%20afaik
http://www.google.com/search?q=co%20znamen%C3%A1%20imho

33

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

tiez nemam rad ludi co stale vo vetach anglicke pouzivaju skratky typu imho afaik lol omg asap... neviem ci si nieco potrebuju dokazovat alebo co... smile
ozaj ked chcete radit tak si citajte celu diskusiu chalan ma xp a haluzi mu to, s tym nazorom na vistu sa s vami uplne stotoznujem, je to este nedotiahnuty **** a spetna kompatibilita je slabsia, ja som tiez preto bral ten notas, lebo k nemu nebol system a ovladace na xp boli na nete big_smile
dslike tak skus ine cedecko xp pro sp2 32bit, skus aj 64 bitove ak oba budu haluzit tak skus tu vistu... no ale este predtym spust detekciu, stiahni nejaky program v sisoft sandre som tam videl nejake take funkcie, myslim aj everest ich ma, mozno chalani tu budu vediet aj nejake lepsie programy...

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

34

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

FanklubLBL napísal(a):

tiez nemam rad ludi co stale vo vetach anglicke pouzivaju skratky typu imho afaik lol omg asap...

To nemyslíš vážne? Ja mám churchyho rád, len je niekedy nevyspytateľný...Nikdy nevieš, čo z neho vylezie....

For Churchy: O tej stránke  viem ******* google it...
Ďakujem za vysvetlenie ale takú námahu si si nemusel dať...Keď si už chcel,stačilo by, keby si mi napísal v krátkosti ten význam...

Načo plakať nad rozliatym mliekom, keď sa dá spraviť aj väčší bordel big_smile
http://www.scribd.com/doc/14166787/The- … d-Sketches

35

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

FanklubLBL: Pri akych konkretnych hrach sa ti seka obraz, resp. nie je mozne spustit? Skusal si spustat aj programy typu ProEngineer, AutoCAD atd?
Inak Vista nie je uplne na hovno ako sa moze zdat ... neskusal som ju az tak dlho, ale bezpecnost je tam o malinko lepsia ... zial, na ukor HW narocnosti. Osobne nemam rad ani Windows XP, ale co narobim, ked potrebujem na PC spustit programy, ktore na Linuxe spustim len s namahou.

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_klaymen.gif

36

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

FanklubLBL napísal(a):

neviem ci si nieco potrebuju dokazovat alebo co... smile

Ne, nepotřebuju si tím dokazovat nic, prostě je mi rychlejší napsat "ASAP", než "co nejdřív" a pod.

FanklubLBL napísal(a):

ozaj ked chcete radit tak si citajte celu diskusiu chalan ma xp...

Pardon, moje chyba, četl jsem jen příspěvek od Penguina, myslel sjem, že ví, na co reaguje tongue

37

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

nevadi v pohode smile, ja som nemyslel konkretne ze nemam rad churchyho, ale ma tie skratky proste stvu hlavne u ludi ktory ich pouzivaju v kuse aj tam kde nie su potrebne alebo na chate ci v diskusii napisu jednu hlupu anglicku skratku a to je vsetko...
churchyard ja som si vsimol ze to penguin s tym zacal tongue, to ma z toho pitia toho likeru big_smile
napriklad ani Spade celkom necital diskusiu smile, mne ide vsetko v poriadku az na tu chybu v neverhoodovi ale to sa uz asi nevyriesi... no a ja som myslel ci neviete dslikeovi poradit nejaky program ktory ocheckuje hardware ci tam nema chybu, lebo nemoze mu sekat setko na tom msi, ten notebook si neviem vynachvalit smile... a ked uz vravel ze skusal reinstally tak ja neviem, nech sa riadi zatial tym, co som napisal dnes o stvrt na tri smile

Spade: ani ja moc rad xp nemam ale je to ta najlepsia alternativa zatial...

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

38

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

FanklubLBL napísal(a):

ale je to ta najlepsia alternativa zatial...

Nemyslím si big_smile

39

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

churchyard: jasne ze je, ak mas na mysli linux tak ten pre normalnych ludi nie je alternativa big_smile

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

40

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Já si myslím, že dnes už je. Jenže průšvih je v tom, že všichni věří zakořeněným předsudkům, že ano. Ale to jsme moc OT, a nechci vyvolat flamewar.

41

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

FanklubLBL: diskusiu som cital pozorne, aj skrz cely ten spam ... ok, presmeruvavam otazku na Dslike-a:
Pri akych konkretnych hrach sa ti seka obraz, resp. nie je mozne spustit? Skusal si spustat aj programy typu ProEngineer, AutoCAD atd?

A k tomu flamewaru (nemozem si to odpustit) - Linux uz davno nie je len pre vyvojarov, vyslo X distribucii, ktore "sadnu" kazdemu, zial, stale par aplikacii je mozne pustit len s namahou (kiezby Linux vysiel skor nez OS Windows a bol slavnejsi).

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_klaymen.gif

42

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Windows vysel dřív než Linux, ale GNU byl ještě dřív, není to o tom, co bylo dřív, ale co bylo dřív přívětivější. Konec. To nemá význam (pokud k tomu máš co říct Spade ještě, pak založme aspoň novou tému).

43

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Spade chapem, je to tu bordel jedno cez druhe smile, ved mne ide o ten cas proste, chytim instalacku programu hry a nainstalujem a ide to a nemusim sa s tym patlat... nuz bohuzial pri neverhoodovi na mojom notebooku som sa musel sad aj v xp

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

44

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Ahojte,no takze ako ste to tu uz riesili , mam XP a blbne mi to ,chcel som vyskusat Vistu a blblo to tiez ....hry pri ktorych to blbne? prakticky kazda ,programy ako autocad atd. som neskusal ,ale PC mi zamrzne aj pri rolovani stranok atd. cize je mozne ze by to neslapalo ....ale v takom Photoshope pracujem bez problemov ....po tolkych reinstalaciach,formatovani disku,velkom mnozstve rozlicnych ovladacov a 2 OS som usudil ze to bude chyba asi hardverova .....o 2 tyzdne ho nesem do servisu,tak potom sa ozvem ako to dopadlo ,)

45

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Mozno je problem v nedostatocnom chladeni harveru, tazko povedat ... ale myslim, ze mas pravdu, je to hardverova chyba.

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_klaymen.gif

46

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

dslike asi tak, nic ine Ti neostava ja nemam absolutne ziaden problem s takymi vecami a to exko mi nezmrzlo ani nepamatam... inac tieto nase grafiky 8400m g nepouzivaju klasicky driver forceware ale nejaky specialny presne na tie notebookovske, alebo si skusal forceware ked uz si toho tolko skusal? funguju tieto ovladace?

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

47

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

...skusal som aj zo stranky MSI original ovladace a aj tie co som dostal na CD a asi milion forcewarov aj modifikovane ovlacade (omega drivers) proste setko mozne..

48

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

a forceware normalne fungovali? myslim tak relativne u Teba kedze dobre u Teba nefungovalo nic, ale ze ci normalne detekli grafiku... nechce sa mi do toho ist ale rozmyslem ze co ked by som reinstaloval tie msi drivre za forceware ci sa zlepsi este performance alebo nie a ci to vobec pojde...

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

49

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

..no tak napr pri forcewary 15687 mi ide praca pod windows relativne dobre, pri inych ovladacoch by som musel resetovat PC kazdych 5 minut co by mi mrzol ....

50

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

mne ide len o to aby som mal co najvacsiu performance smile a mozno sa odstrani aj ta chyba v neverhoodovi, aj ked je to uz v podstate jedno, lebo som to v pohode rozfachcil pod virtual pc a mam tam uz viac dosovskych klasik smile, nechce sa mi bars preinstalovavat drivre, lebo mi to ide dobre, akurat pri niektorych D setricoch musim znizovat antialiassing, ale to je detail big_smile... co som cital fora tak na nasa grafika vraj ovela lepsie slape pod vista ovladacmi, ale ja sa natolko neznizim aby som si ju instaloval a co chlapici testovali tak pod xp ide najrychlejsie s originalnymi ovadacmi... ale uz sa mi s tym nechce stracat cas a preverovat ci maju pravdu, ved mi to slape ako hodinky...

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink