1

Téma: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Odděleno z tématu Problémy s hraním na Windows XP - plus řešení.

FanklubLBL napísal(a):

Cafte, ja mam taky problem, skusal som spustat neverhood na mojom notase a vyklulo sa z toho toto:
http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/thumbs/117_nevershit.jpg
ono to asi nebude samotny xp problem, pod xp som to spustil vzdy, to je jedno ci je kompatibilita nastavena ci nie, vzdy mi to v pohode spusti, len ta grafika pri pohybujucich sa predmetoch v bocnom pohlade robi toto, v fps pohlade nie je problem, ale stve ma to je to hrozne... asi skor nekompatibilita s grafickou kartou, mam nvidiu 8400M G, neviete mi niekto poradit?
kedze mi bios v notase nepodporuje hardwareovu emulaciu nemozem to riesit ani cez virtual pc lebo potom mi seka v hre zvuk sad... help smile

churchyard napísal(a):

Co zkusit snížit počet barev?

FanklubLBL napísal(a):

big_smile podcenujes ma... skusal som nastavit aj 16bitov, nic, 256 farieb pri kompatibilite a nic, profil v ovladacich paneloch nvidie som vytvoril na nhc.exe a skusal barsjake kombinacie a povypinanie hluposti typu antialiasing a podobne, stale nic, tak isto mam nainstalovany najnovsi microsoft application compatibility toolkit 5.0 a to iste...

2

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

A nejde ten ovladac nejak vypnout a nechat tam standardni nejaky?

3

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

hmm neviem, to som neskusal, ale zas koli jednej hre sa haluzit s ovladacmi sa cloveku tiez nechce, ono by sa teoreticky dalo ho ho odinstalovat a nechat zakladny windowsacky ale ten je na figu a nic nepodporuje, ja nemam skusenosti s nvidiou doteraz som mal ati, no toto je moj prvy notas a seci chvalia nvidie tak ze skusim, ono tie notebookovske grafiky maju svoje ovladace stahovane zo stranky vyrobcu a nie je to klasicky forceware. Mal som touto nvidiou problemy pri nfs3 a twisted metal 2 ze pri nastaveni 3D sa mi obloha zobrazovala vadne. zle nacitalo textury ale ked som tieto hry nahodil cez software nebol problem (nechcelo sa mi to riesit ale mozno pri hrani sa s nastaveniami ovladaca by sa to dalo spravit pri tychto hrach), no neverhood ide cisto pod softwareom, nie? tak neviem co tam mam spravit. ani screenshot som nemohol spravit bo mi to hodilo cele cierne daco to znamena ze co to pouziva ale uz si nepamatam zas taky skiller nie som smile a moc sa tomu uz nevenujem, ci nahodou vas nieco nenapadne...
ozaj rada odo mna: myslim ze co sa tyka spustenia neverhooda, tak ja som s nim nemal problemy na ziadnom compe bez toho ze by som musel nieco nastavovat a to bude asi tym microsoft compatibility toolkitom, je to doba vec a pomaha pri kvantach hier, spomente to mozno to dakomu pomoze...

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

4

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

No a dualboot do win98? Se starym ovladacem? Uznavam, je to dost na nic, ale mohlo by to fungovat a win98 zas tolik mista zabirat nebudou.

5

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

uff neviem ani som nad tym neuvazoval, to by som musel vytvorit nejaku fat particiu a patlat sa so vsetkymi ovladacmi na 98, grafika zvuk a nie je vobec iste ci to vobec pojde a ci ten win wobec nainstaluje a potom to prehadzovanie winov... hmm takto to asi riesit nebudem, zatial sa mi to akosi cez virtual pc podarilo spustit ale neviem ako bude stihat animacie, lebo je to fakt o nicom pri flmoch to neumerne seka bez tej virtualizacie...

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

6

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Preinštaluj ovládače od grafiky. Alebo preinštaluj windows.

Skús tú reinštaláciu grafiky.Wieš,ako sa to robí?

Načo plakať nad rozliatym mliekom, keď sa dá spraviť aj väčší bordel big_smile
http://www.scribd.com/doc/14166787/The- … d-Sketches

7

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

heh big_smile, jasne ze viem ako sa preinstaluvava grafika a samozrejme aj windows ved som si vsetko sam nahadzoval na notas a mam aj najnovsiu verziu ovladacov a windows aktualizovany a mam to nahodene len par tyzdnov, reinstall grafiky/winu mi nepomoze urcite ja nemam chybne subory, proste tam bude asi debilna spatna kompatibilita, moj win ide tiptop smile, ja moc novsie hry nehram ale diablo II, worms 4 mayhem, gtasa, warcraft2bne, homeworld, swat3... mi idu bez problemov, ci uz software tak aj 3D, myslis ze mi pomoze nejaky reinstall??? mozno nejake nastavenie ked si vytvoris profil na tuto hru v ovladacom panely nvidie, ale aj tam som skusal rozne kombinacie a bez zmeny... alebo nejaky patch, no ten xp exe co vy tu mate mi robi to iste....

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

8

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Jasně že dělá. Nemůžeš patchovat Neverhood, tohle je evidentně chyba někde jinde. Bez ohledu na to, že ten patch řeší úplně jinej problém.

9

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

No tak v tomto som už zúfalý a neviem ti už nejak poradiť...

No aspoň dačo sa pokúsim vymyslieť...

Načo plakať nad rozliatym mliekom, keď sa dá spraviť aj väčší bordel big_smile
http://www.scribd.com/doc/14166787/The- … d-Sketches

10

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

ved jasne ze riesi iny problem no nadej zomiera posledna smile skusal som setky alternativy co ma napadli, topiaci sa aj slamky chyta...

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

11

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Pusť Windows v nouzovém režimu.

12

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

nie zly napad, ale zeby som vzdy spustal windows v nudzovom rezime ked mam chut zapnut hru tak to sa mi nezda smile, to nie je vyriesenie problemu len jeho obidenie,,, do riti aj s nvidiou!!!! seci ich chvalia no podla mna su aj tak ati lepsie, co uz, zatial to budem riesit cez virtual pc, akotak mi to ide bez seku aj bez virtualizacie, no fakt ma zaujima preco to robi... este nikto neprisiel s podobnym problemom, ze?

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

13

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Nie,ešte nikto! Si prvý, tak si to vychutnaj... wink ......:D

Načo plakať nad rozliatym mliekom, keď sa dá spraviť aj väčší bordel big_smile
http://www.scribd.com/doc/14166787/The- … d-Sketches

14

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

no spica, zas je FanklubLBL jedinecny smile... preco nemozem mat nejaky hlupy problem ako polovica tu prispievajucich? sad

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

15

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Prosím ťa nezúfaj a pokúsme sa nájsť nejaké riešenie...Zachovanie chladnej hlavy potrebné....

No musím sa priznať, aj ja som už so studnicou nápadov v koncoch... sad

Načo plakať nad rozliatym mliekom, keď sa dá spraviť aj väčší bordel big_smile
http://www.scribd.com/doc/14166787/The- … d-Sketches

16

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

shak ja nestresujem, nic strasneho to nieje, no ale je to haluz, lebo som toho mrte vela vyskusal a nic... a to nie som amater do compov, nuz ale su veci ktore na niektorych konstelaciach hardweru raz nepojdu smile

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

17

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

No a co Live Linuxy a pouštět to ve wine? Bootuje to asi minutku.

18

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

nemam moc rad linux... a ako by som to potom a kam installol? moc zlozite a ono je to zas len obidenie toho problemu, mne to ide jaks taks pod virtual pc no na len ze rad by som to vyriesil klasicky v xp... ale diky ze sa snazis, mas u mna pivo smile

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

19

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

pivo za nic je fajn. slo by to nainstalovat na to cd, ale tam by nefungovalo ukladani, jedine na flash disk smile ale coz, kdyz to slape tongue BTW co emulujes? Win98?

20

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

no shak vidis, vravim Ti ze by s tym boli len zbytocne problemy, emulujem anglicky win 98SE

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

21

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Kolik místa to zabírá?

22

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

Ahojte,pocuj FanklubLBL ja mam ten isty notebook ako ty a mam aj ten isty problem akurat ja mam vacsi....ja nespustim ani jednu hru lebo mi zamrzne alebo zacnu blbnut textury a vyhadzuje mi chybu ovladaca NV4_DISP .....aky ovladac pouzivas? bol by som ti vdacny keby mi ide aspom to co tebe big_smile alebo v pripade ze si uz svoj problem vyriesil mi nejako poradil ...diky

23

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

mas msi ex600??? no ja som ho vyriesil len tak ze som nainstaloval virtual pc a kedze neverhood je fakt jednoducha hra ide pod virtual pc aj bez hardwerovej virtualizacie, ale uz napr nhl2000 ti bude sekat... no a co sa tyka toho tak ja s nim v podstate ine problemy nemam cos a tyka hier, nainstaloval som windows xp sp2, aktualizujem ho samozrejme, takisto najnovsie drect x 9.c a ovladace som neinstaloval z cedecka ale hned som stiahol najaktualnejsie zo stranky msi presne na moj model... ked to takto nainstalujes, tak ti to musi ist...

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink

24

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

ano mam ex600 ....a mam aj win XP SP2 ,tie ovladace co su na stranke MSI mi nejdu dobre ...stiahol som ine a praca pod windows mi ide pomerne pohode,ale uz co sa tyka hier tak 0 bodov ....ty teda pouzivas tento ovladac? http://global.msi.com.tw/index.php?func … od_no=1200

25

Re: [V] Problém s ovladačem nVidia grafiky

ako to ze Ti nejdu dobre? napis preco, ja pouzivam presne tie... sam si si instaloval xp? instalacia prebehla v pohode? ak normalne nainstalujes sp 2 bez problemov + nainstalujes setky tie drivre tak potom by Ti mali ist hry v pohode, nehovorim ze setky ale niektore urcite,,, potom samozrejme aktualizacia directx, instalacia microsoft compatibility toolkit, ja som este doinstaluvaval nieco s drivermi aj s originalnej stranky nvidie atd, ale aj bez toho Ti musia hry zapnut, skus spustit detekciu v directx ci Ti ide a vyskusaj viac hier a napiss ake Ti nejdu... napr nainstaluj cs a vyskusaj ho spustit vo vsetkych troch rezimoch...

"Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, no tým vesmírom som si nie celkom istý" Albert Einstein
Inteligencia je konštantná, len ľudí pribúda.
80% mozgu tvorí tekutina, u niektorých brzdová...               ...a este som chcel napisat ze som divny, ale nie viac ako ostatni wink