1

Téma: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Nejak sa nezakladajú nové témy, tak to tu trošku oživíme.

Predstavte si, že by ste mali napísať scenár pre pokračovanie Neverhooda. Avšak, dej by mal vychádzať z pôvodnej hry. Skúste stručne popísať váš scenár, poprípade nejaké vtipné udalosti, ktoré vás napadnú (musia byť nové).

Skúsim začať (budem predpokladať, že hra skončila dobrým koncom - hoborg znova vládne)...

Úvodná animácia hry by bola jasná - zobrazený život vo svete neverhoodu, cca 2 roky po tom, čo sa svety spojili a Hoborg sa vrátil k moci. Každý občan by si užíval pekné chvíle, ale aj nástrahy sveta plastelíny. Po pár minútach by sa ukázal záber na Klamena, ktorý by zastával v Neverhoode vyššiu funkciu, keďže pomohol Hoborgovi vrátiť sa k moci a pokračovať v tvorbe neverhoodu. Hoborg by neskôr skonštatoval, že súčasný svet funguje dobre a nie je potrebné sa s ním viac zaujímať, preto vyzve Klaymena, aby išiel spolu s ním a vytvorili tak ďalší svet v poradí (vychádzam z histórie neverhoodu - v dlhej chodbe). Klaymen mu povie, že bez Willieho a Billa nepôjde nikam. Hoborg si to uvedomí a odsúhlasí. Spoločne sa vydajú cestou (dajme tomu plastelínovou raketou) na druhý svet - zatiaľčo budú letieť, mohlo by sa niečo vtipné udiať, napr. keďže raketa má veľmi malé rozmery, budú tam "nasáčkovaný" jak sardinky atď. Po pristaní uvidia len čistú zem. Hoborg povie niečo v zmysle, že tu bude veľa práce, a tak sa pustí do stavania. Vytvorí základné budovy, ktoré budú malinko podobné tým v predošlom svete (inak v starom svete z jednotky sa v tomto čase zabávajú a užívajú si život noví obyvatelia, ktorých vytvoril hoborg na konci jednotky). Takže Hoborg spraví základné budovy a po nejakej dobe bude unavený, a tak si ľahne k ostatným (samozrejme, Klaymen, Bill a Willie zaspali počas tvorby nového sveta - zaberalo to veľa času). Ako si tak spoločne spia, príde k nim akási bytosť (oni stále spia) - je to Klogg (totižto, v jednotke bol myslím odpálený delom a ako tak letel z prvého sveta, dostal sa na tento svet - úplne čistý svet). Klogg ukradne Hoborgovi korunu a v momente, keď sa tak stane, Hoborg úplne zaspí a do Klogga strelia blesky, čo zobudí Klaymena, ktorý sa hneď rozbehne za ním (Klogg hneď po premene začne utekať), avšak Klogg vytvorí počas naháňania múr, ktorý zabráni prejsť Klaymenovi ďalej.

... a tak sa Klaymen spolu s Billom a Willie-im ocitajú v úplne neznámom svete, na ktorom je pár známych budov, ale je tu aj dosť neznámych - Klogg si hneď po premene vytvoril vlastnú veľkú pevnosť. Je tu veľa hádaniek, hlavolamov atď. Počas celej hry by sa mal dej prelínať - napr. Bill vie používať najviac silu, ale je zase citový (príklad jeho macík) ... ale v reále je blbý jak tágo (dokáže povedať len me Bill). Willie dokáže viac, ale nemá sa čím chváliť big_smile ... Skrátka počas pokračovania by vám v úlohách mohli pomáhať práve oni (nebude to už len ten samotársky neverhood). Niekde na konci, keď už sa bude zdať všetko stratené (ale nebudete ďaleko od dokončenia hry) sa stane prevrat - pomôžu vám pobiť nepriateľskú Kloggovu armádu (ktorú si vytvoril korunou - jeho osobná ochranka) súčasní obyvatelia v predošlom (už vytvorenom svete). Na túto planétu sa dostali vlastnými schopnosťami - spravili si lode. Po pristátí sa začnú biť s Kloggovou armádou (nejakým vtipným spôsobom) a vyhrajú. Hoborg dostane svoju korunu a rozhodne sa spojiť nový svet so starým.

Viacej ma v tejto chvíli nenapadá, snáď som moc nekecal big_smile Sú to len čisto moje myšlienky vychádzajúce z histórie neverhoodu.

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_klaymen.gif

2

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

No toto Spade,to sa mi veľmi páči,je to naozaj pekné... Ty by si bol dobrý tvorca hier....Pekné,fakt moc pekné....

Načo plakať nad rozliatym mliekom, keď sa dá spraviť aj väčší bordel big_smile
http://www.scribd.com/doc/14166787/The- … d-Sketches

3

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

No toto... fakt pěkný. Jen jedna maličká připomínka - Klogg po odpálení dělem dopadne na planetu Idznak... ale to je samozřejmě nicotný problém, pořeší se to nějak jinak. A s tím herním systémem musím říci že by to byla asi bomba - matně si vzpomínám na staré Goblins, kde jste ovládali dva malé prevíty - dobráka Finguse a prevíte Winkla, a právě kombinací jejich rozdílných vlastností jsete se posouvali ve hře dál (našel jsem odkaz, tady). Škoda že už to ale nebude takový ten Neverhood se strašidelnými zvuky a samotářskou atmosférou.

4

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Pravdupovediac nemyslel som to doslova s tým hromadným ovládaním postáv. Mal som skôr na mysli, že by ste ovládali Klaymena a ostatné postavy by rozmýšľali samé (napr. by išli niekde a zisťovali nové veci, atď). Inak povedané by žili a skúšali nájsť riešenie... vy budete samozrejme hlavná postava, ktorá na všetko príde. Neberte to teda tak, že sa vám budú na päty lepiť Willie s Billom smile - budú niekde riešiť inú situáciu (a zaberie im určitý čas než sa im podarí dostať ďalej).

Je mi jasné, že priveľké rozhovory a náhle zmeny by Neverhood pokazili, preto si myslím, že je najlepšie ostať na starej ceste, teda klasický plastelínový svet (3D určite nie) a poriadne hlody, ktoré rozosmejú úplne každého (zamerané najviac na inteligenciu postavičiek). Opäť by tu teda bolo dobro a zlo.

Čo sa týka tej planéty Idznak, tak o tej veľa neviem smile Ale nemyslím, že by sa to nedalo vyriešiť, možno planéta Idznak nemá obyvateľov - a pochybujem, že sa tam niečo o nej písalo dôležité.

A ďalšou vecou, ktorá by sa dala využiť, sú nové možnosti ... trebars keby ste v neverhoode našli rôzne predmety ako napríklad vysielačku (ktorú tam zanechali predkovia) alebo skrátka iné vynálezy, ktoré by sa dali spojiť s humorom. O hádanky a rôzne úlohy by núdza nebola ... do hry sa dá zakomponovať všetko.

Mimochodom, som rád, že sa vám príbeh páči.

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_klaymen.gif

5

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Je to fakt dobrý, ale má to háček, na planetě Idznak se odehrává děj Skullmonkeys. Nevím jak tak dopadne Klogg(na PS1 jsem hrál všehovšudy 2 hry), třeba by šlo navázat příběhem na Skullmonkeys.

Don't cry, cause you're so right!

6

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Navrh na pokracovanie:
Co keby prplaval novy svet aj s obyvatelmi a Klaymen by bol vyslany do noveho sveta ako vyslanec a po ceste bude prezivat nieco take ako v 1. casti.

7

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Mno, ale potom mi par veci nesedi... preco by na ten novy svet nemohli ist aj ini obyvatelia? Skratka, trosku mi to nesedi... tou lodou sa zabezpeci urcite nutkanie pre nove objavovanie, prosto hlavny ciel. Neviem ti to presne povedat, ale s tou lodou mi to tam sedi.

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_klaymen.gif

8

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Mna len tak co napadlo smile

9

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Jej, hezký příběh! A ta závěrečná bitva...
(Jen si představte: Záběr zezdola, tmavá postava se rýsuje proti rudé obloze. Hudba zesiluje a nakonec se s fanfárou odkryje Willie Trombone a v ruce drží kulomet. S chraplavým jekem se rozběhne proti nepřátelským jednotkám a mačká spoušť jako zběsilý. Z hlavně se vyvalí mocný proud vody a smete nepřátelské jednotky. Když se dílo zkázy dokonáno, Willie se frajersky ušklíbne a odfoukne imaginární kouř. To byli čtyři, takže celkem... chvilka napětí... dvě stě devatenáct bilbordů. A náš hrdina se s vítězným úsměvem vydá dál.)

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_neverhood.gif
Kreslím, píšu, překládám. Vlastně cokoli o Neverhoodu. :3

10

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Hehe Rosseta, naozaj skvely napad, urcite v tej bitke by sa dalo namiesat dost vtipnych animacii a tato je rozhodne perfektna wink
Na neverhoodovi je prave to hrdinstvo a boj za slobodu plasteliny velmi dolezita a klucova vec, ktora nuti hraca pokracovat v hre smile A to je krasne.

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_klaymen.gif

11

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Ja bych Skullmonkeys uplne ignoroval... povazuju je za odflaknute... Jinak pribeh se mi libi, doplnil bych par detailu, ale nestiham, ted sem se vratil z Vidne...

// EDIT: promaznul jsem OT

12

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

No tak jsem se nad tím nějak zamýšlel a pokud chceme udržet atmosféru Neverhoodu (skvelou) a přitom se nabránit ději ve Skullmonkeys (které sice považuji za odfláknuté, ale když jsem je začal studovat, tak příběh má grády), tak bych to trochu pozměnil asi takto:

Spade napísal(a):

Úvodná animácia hry by bola jasná - zobrazený život vo svete neverhoodu, cca 2 roky po tom, čo sa svety spojili a Hoborg sa vrátil k moci. Každý občan by si užíval pekné chvíle, ale aj nástrahy sveta plastelíny. Po pár minútach by sa ukázal záber na Klamena, ktorý by zastával v Neverhoode vyššiu funkciu, keďže pomohol Hoborgovi vrátiť sa k moci a pokračovať v tvorbe neverhoodu. Hoborg by neskôr skonštatoval, že súčasný svet funguje dobre a nie je potrebné sa s ním viac zaujímať, preto vyzve Klaymena, aby išiel spolu s ním a vytvorili tak ďalší svet v poradí (vychádzam z histórie neverhoodu - v dlhej chodbe). Klaymen mu povie, že bez Willieho a Billa nepôjde nikam. Hoborg si to uvedomí a odsúhlasí. Spoločne sa vydajú cestou (dajme tomu plastelínovou raketou) na druhý svet - zatiaľčo budú letieť, mohlo by sa niečo vtipné udiať, napr. keďže raketa má veľmi malé rozmery, budú tam "nasáčkovaný" jak sardinky atď. Po pristaní uvidia len čistú zem.

No a teď Willie začne prosit Hoborga, ať mu udělá první budovu záchod, protože se mu strašně chce. Hoborg se tady zamyslí, máchne rukou a udělá mu budovu se záchodem. Willie jde tam a Hoborg zatím tvoří. No a pak je venku nějaký rozruch, zatímco je záběr na Willieho a pak dovnitř nakoukne Klaymen a řekne mu, ať za každých okolností zůstane vevnitř. no a potom se cela ta budova jakoby zasune do země a rozruch utichne za chvíli. pak Willie jako dokončí potřebu tongue a jak se psotaví, začínáš hrát, ale nejdou otevřít dveře, takže musí spláchnout sám sebe, nebo tak něco. A vyplave v nějaký jámě, vyleze a dojde na to místo, kde byli a uvidí tam brzdnou dráhu,nějaké stopy a zničeného Bila na zemi. Rozbrečí se a pak začneš hrát. Najde vydrápané v hlíně "Help! Klaymen + Hoborg". A v jedné budově najde křeslo, si do něj sedne, střecha se odklopí a on pak vidí ten svět shora a vidí, že je odváží náklaďák někam pryč k budovám, který budou ypadat strašně děsivě, ale budou jen takové přízemní. Tak sjede a jde po stopách, cestou ale spadne do díry a nemůže vylézt nahoru. Tak chodí sám podzemním bludištěm a tam aby se dostal dál, musí plnit hlavolamy jako v Neverhoodu. Ale cestou zjistí z nějaké staré knihy na pultíku, cos e na planetě stalo (nějaká divná stvoření, etc...) a pak teda najde cestu nahoru nějakým výtahem a nakonec se dostane akorát zpět k bilovi, ale pomocí nějakého přístroje ho oživí a ten mu pomůže, přestavět sám sebe na raketobila, a on doletí na Neverhood pro pomoc a vrátí se se spoustou lidiček. Pak už závěrečná bitva...

Rosseta napísal(a):

(Jen si představte: Záběr zezdola, tmavá postava se rýsuje proti rudé obloze. Hudba zesiluje a nakonec se s fanfárou odkryje Willie Trombone a v ruce drží kulomet. S chraplavým jekem se rozběhne proti nepřátelským jednotkám a mačká spoušť jako zběsilý. Z hlavně se vyvalí mocný proud vody a smete nepřátelské jednotky. Když se dílo zkázy dokonáno, Willie se frajersky ušklíbne a odfoukne imaginární kouř. To byli čtyři, takže celkem... chvilka napětí... dvě stě devatenáct bilbordů. A náš hrdina se s vítězným úsměvem vydá dál.)

No ale bitva by skončila mírem a Neverhooďáci by se vrátili domů... neříkám, že je to lepší, ale tohle by byla moje představa.


PS třeba by se v té knížce hýbali obrázky, aby to bylo jednodušší

13

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Co ja viem, ja by som sa velmi Skullmonkeys neriadil. Ta bitka by mala skoncit podla mna vitazstvom pre Bila a Klogg by skoncil niekde za mrezami, ktore by stvoril Bil. K tej bitke - prebiehala by cca ako pisala Rosseta, nejak vtipne humorne. Ale ten ostatny dej sa mi dost paci, suhlasim s nim, akurat tentokrat by som bol radsej, ak by mohol hrac hrat s podporou Bila a Willieho - nechodili by furt s nim, ale boli by "po ruke", teda dali by sa vyuzit. Klaymen by bol vymlety stale ako aj v jednotke, takze jeho tahy by boli intuitivne a velmi vtipne, avsak viedli by k uspesnemu koncu.

Toto je zasa moja predstava a nikomu ju samozrejme nenutim smile

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_klaymen.gif

14

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Tak tohle nemá chybu. big_smile Jako základní kostra příběhu je to skvěle propracované. Takže, jestli jsem to dobře pochopila... Tentokrát je hlavním hrdinou Willie?

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_neverhood.gif
Kreslím, píšu, překládám. Vlastně cokoli o Neverhoodu. :3

15

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Preco myslis?:) Cely dej sa bude tocit okolo Klaymena.

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_klaymen.gif

16

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Rosseta: Tak jsem to myslel, ale Spademu se to nelibi

17

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Neda sa povedat, ze by sa mi to nepacilo, len mi velmi nesedi, ze ma byt hlavnou postavou Willie. Ten by mal byt sice prijemny, vtipny a humorny, ale taktiez v istej miere a v pozadi hry. Skratka malo by sa to tocit prave okolo Klaymena - aspon taku mam predstavu ja.

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_klaymen.gif

18

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Mně to přišlo jako zajímavý nápad... Fanoušci Ottoborganů by si přišli na své.

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_neverhood.gif
Kreslím, píšu, překládám. Vlastně cokoli o Neverhoodu. :3

19

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

No fajn decká, príbeh by sme mali, takže nám zostáva z niekadiaľ zohnať 3 tony plastelíny, tím by sme boli+ešte zohnať niekoho navyše,a môžme začať robiť  *** The Neverhood Chronicles 2 *** ..... big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

Načo plakať nad rozliatym mliekom, keď sa dá spraviť aj väčší bordel big_smile
http://www.scribd.com/doc/14166787/The- … d-Sketches

20

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

smile

21

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

To zní dobře!

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_neverhood.gif
Kreslím, píšu, překládám. Vlastně cokoli o Neverhoodu. :3

22

Re: Ako by malo vyzerať pokračovanie Neverhooda?

Hm, pokiaľ nebudem musieť jesť plastelínu (viď soundtrack), možno sa pridám smile

http://neverhood.etomite.sk/online/uploads/34_klaymen.gif